utrillo upraven_cr11.png
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál

O nás/ About us

De la Grande - Moravie
Naše chovatelské začátky sahají do doby, kdy se naše rodina rozrostla o jednoho člena- Utrilla od paní Šubrtové z chovatelské stanice Vilcabamba. Díky jeho mírné, veselé a trpělivé povaze jsme si whippety zamilovali. Jenže jak už to chodí, Utrillo byl bez psího kamaráda neúplný, a jelikož každý majitel tohoto vznešeného plemene ví, že "jednou whippet- navždy whippet",tak i my jsme se rozhodli naši rodinu rozšířit ještě o jedno elegantní čtyřnohé stvoření- Casiu. Od té doby máme doma nerozlučný pár, který nás přivedl k myšlence založit chovatelskou stanici.
Dříve než se pro whippeta rozhodnete, měli byste zvážit, zda mu jste ochotni věnovat maximum času a brát ho jako součást rodiny, nikoli pouze jako psa.
Whippet není jen pejsek výborný na výstavách a v dostizích, ale především vynikající společník. V psích atlasech se sice píše, že whippet není plemeno nějak zvlášť náročné na pohyb, ale ze své zkušenosti vím, že je. Ovšem když mu pohyb dopřejete, odvděčí se Vám za to klidným vystupováním, díky kterému ho můžete bez problému vzít mezi jiné psi nebo do společnosti. Rozhodně to není plemeno pro každého. Někdo vyžaduje od psa naprostou poslušnost a spolehlivost, ale pro ty, co chtějí zvíře s charakterem, je ideální psí aristokrat vipet.
Our breeding beginnings go back to the time when our family enlarged by one member-Utrillo from Mrs. Subrtova, kennel Vilca Bamba. We fell in love with the mild, cheerful and patient nature of this breed. Whippets are not only great for dog shows and races, but also as excellent companions. According to the dog encyclopaedia, whippet breed is not particularly energetic, however, from my experience it requires a lot of mobility. As any other sighthound, it cannot be happy without a proper stretch out. Once this breed is indulged in movement, it rewards you with a peaceful manner in such a way that it can accompany you anywhere. It is definitely not a breed for everyone, for example for someone who might require an absolute obedience and reliability, nevertheless those who prefer more than a dull obedience, this aristocrat whippet dog is ideal.
Despite the stubborn nature of whippets, easily revealed in their training, I believe that it is the best four-legged companion.
1

Jaký chrt je nejkrásnější?

Whippet (29 | 57%)
Barzoj (3 | 6%)
Saluki (3 | 6%)
Afgánský chrt (0 | 0%)
Sloughi (7 | 13%)
Azavak (0 | 0%)
Greyhound (2 | 4%)
Italský chrtík (2 | 4%)
Irský vlkodav (5 | 10%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one