utrillo upraven_cr11.png
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál

Novinky/ News

041.JPG
Sněžka
Dnes se naše výprava vydala na nejvyšší vrchol našeho území - Sněžku. Úspěšně jsme ji zdolala všichni (i když někteří ve volnějším tempu:)) a užívali si obdivné poznámky kolemjdoucích na naše krásné chrty. Po cestě zpátky jsme se stavili na krkonošský guláš a dali si siestu u kouzelné říčky Malá Úpa. A večer nás jako hrdiny přivítala babička s borůvkovými knedlíky.
004.JPG
Ve čtvrtek jsme opět trénovali na Lednické trati. Casia opět doběhla první a o kůžičku už taky projevila mírný zájem.
Tentokrát jsme se mohli také pokochat ladnou kráskou plemene sloughi, o kterou bychom v budoucnu chtěli naši smečku rozšířit.
027.JPG
Dnes jsme si vyjeli do Pouzdřan, kde se nachází přírodní rezervace a jedna ze dvou stepí v ČR.
Při výšlapu to někteří členové posádky málem vzdali, ale zavelela jsem, že jdeme dál a nelitovali jsme.
Výhled na Pálavu, Mušov, vinice.... a hlavně stepní vegetace nám navozovala atmosféru Jižní Francie.
Dokonce se nám podařilo po cestě zpátky zabloudit, ale jako správní dobrodruzi jsme si prosekali cestu trním, bodláky a kopřivami a vítězně vyšli na soukromé vinici...
007.JPG
Dnes jsme zajeli na trénink do Lednice, kde panovala příjemná dovolenková letní atmosféra a vzhledem k nízkému počtu účastníků jsme se vyhnuli i nepříjemnému čekání. Jediné, co nám idylu značně kazilo, byli komáři.
Casia doběhla v bězích se sparing partnery 1., ale stopky jsem bohužel neměla, takže netušíme, jestli se čas nějak výrazně změnil.
Na dráhu zavítali i chrti ze Slovenska a bylo pro mě milým překvapením, vidět tak krásného greyhounda. Obvykle jejich nadšenec úplně nejsem, ale tento byl opravdový elegán.
575.JPG
V neděli po dostihu jsme se vypravili na Pohansko, kde se konala jedinečná výstava Velkomoravských šperků a kosterních pozůstatků. K zámečku, kde se výstava konala se nedalo jet autem a tak jsme si udělali pěší tůru a nechali proběhnout pejsky. Při čekání na zbytek výpravy si k nám přisedla malá slečna, která se zamilovala do Utrilla a chtěla si ho vzít domů. Siestu jsme strávili u krásného zámečku a rybníčku, ve kterém se mnozí osvěžovali,ovšem naši strašpytlíci si do vody netroufli a radši se váleli ve stínu. Výlet na Pohansko doporučuji, i když expozice šperků již byla uzavřena, protože krásná příroda a pohoda, jež se line krajem stojí za to.
522.JPG
V neděli Casia běžela svůj první dostih. Neměli jsme od toho žádné velké očekávání, důležité bylo, aby závod dokončila. Casia byla ve skupině 13 fen (co jsem se tak dívala tak naprostá většina byla z dostihových ch.s.), takže mi bylo jasné, jak to dopadne... ve skupině 4 fen doběhla Casia poslední s časem 26.58 a v "opravkách" si čas vylepšila na čas 26.23. Do cíle běžela vycházkovým tempem a myslím, žebere to pouze jako hru (ví, že to není jako když honí opravdového zajíce), ale já doufám, že když budeme pilně trénovat, tak to vytáhneme. V licenci máme zapsáno, že Casia doběhla 4. z 11 fen (dvě feny se nezúčastnily). Myslela jsem, že do finále nemůže postoupit a nikdo mi neřekl, že postupuje, tak jsme se chystali, že pojedeme domů, když najednou vyhlásili Casiino jméno, že se má ve finále připravit na start. Neměla jsem nic připraveného a pán, na kterého jsme v prvním běhu čekali my a museli ho dokonce vyhlašovat, aby se dostavil, tak potom řekl, že nebude čekat, až Casiu nachystám. Což mě skutečně vytočilo, ale nechtěla jsem zdržovat ostatní účastníky, takže finále jsme se mou chybou nezúčastnili a velice mě to zpětně mrzí. Teď zbývá jen trénovat na příští dostih.
497.JPG
Ve čtvrtek jsme se vydali na výlet do Brněnské ZOO. Já to brala jako výzvu, oživit u mých miláčku cestování vlakem a MHD. Celou cestu zvládli perfektně. Do vlaku si hrdinně vlezli sami a prospali celou cestu. Všechno probíhalo lépe, než bych si mohla myslet a proto jsme si všichni výlet užili. Po cestě zpátky jsme se ještě prošli po městě (navzdory sluníčku pražícímu o stošest) a sklízeli obdivné pohledy a dotazy kolemjdoucích. Čímž se mi opět potvrdilo, že nejlepší pes na venkov, do města i na cestování je whippet.
P6293490.JPG
Po dlouhé odmlce je na čase podat krátkou zprávu o tom, co se u nás za posledních několik měsíců stalo.
Casia úspěšně splnila kritéria požadované ke splnění dostihové licence a příští týden se chystá na svůj první dostih
.
V sobotu jsme vyrazili na sever do nedalekého Vranova na coursing, kde si naši miláčci jaksepatří proběhli. Nejen díky krásnému počasí,příjemné náladě a skvělé organizaci jsme si tento výlet skutečně užili a měli jsme možnost poznat další chrtí i nechrtí milovníky běhu.

Neděli jsme prožili ve výstavním duchu. Ovšem tentokrát jsme byli velice mile překvapeni výborným uspořádáním plemen v našem kruhu. Měli jsme tu čest pozorovat hrdé azavaky, majestátné dlouhonohé slugy a čiperné italáčky. Nejen pejsci lahodili oku návštěvníka BVV, neboť v různých pavilonech byly vystavovány i kočky, hospodářská zvířata a pod. Casia celou výstavu prospala a když jsme se dostaly na řadu vůbec se jí z vyhřátého křesílka nechtělo. Nakonec jsme se s tím nějak popraly a Casia i přes svou nervozitu a neposednost vybojovala 3. místo s oceněním V3, které jí udělil pan rozhodčí z Maďarska pan Levente Miklos.
výstava.jpg
6.1. 2013 Brno, Hanácká národní
Na Hanáckou výstavu se vždy těšíme ze všech nejvíc a ani tentokrát nás nezklamala. Velice příjemná rozhodčí
paní Fintorová vnesla do výstavní haly velice příjemnou přátelskou atmosféru a stres a nervozita tak rychle opadli.
Utinkovi se líbila taky a tak jí svou náklonnost projevil francouzským polibkem, který zaskočil nejen mě, ale i paní rozhodčí, která to okomentovala slovy, že takovou pusu nedostala už hodně dlouho. Utrillo nakonec byl oceněn známkou V2 a když přišla na řadu Casia, tak se i přes své rozverné poskakování a roztržitost umístila na 1. místě, což nás opravdu překvapilo.
Tak se těšíme, co nás potká příště :)
Tentokrát nám na výstavě dělaly společnost kamarádky, které měly trpělivost a vydržely s námi až do konce (což je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že whippeti bývají zpravidla poslední). Tak nám to rychleji utíkalo. Pan rozhodčí A. Gibson se s nikým moc nemazlil a podrobil pejsky důkladné prohlídce. Známky "výborný" zde nerozdával jen tak někomu, proto jsme byli překvapeni, když Casiu ohodnotil jako VD, i když se umístila na krásném 3. místě a za sebou nechala velké konkurenty. Pak nám ale bylo vysvětleno, že v zahraničí není VD žádná hanba a bývá obvykle uděleno už za 2. místo, což nás trošku uklidnilo. I přes tento verdikt se nám výstava líbila, akorát jsme se neměli kde rozptýlit, jelikož jsme nenašli žádné stánky s pamlsky ani pro pejsky, ani pro páníčky.
výstavabrno.jpg
1

Jaký chrt je nejkrásnější?

Whippet (29 | 57%)
Barzoj (3 | 6%)
Saluki (3 | 6%)
Afgánský chrt (0 | 0%)
Sloughi (7 | 13%)
Azavak (0 | 0%)
Greyhound (2 | 4%)
Italský chrtík (2 | 4%)
Irský vlkodav (5 | 10%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one